14 6.2021 Sprzedaż mieszkań w Warszawie - co trzeba o niej wiedzieć?

Wielokrotnie jest wspominane, że warszawski rynek nieruchomości jest bardzo rozbudowany. I to jest całkowita prawda, ponieważ firm deweloperskich z czasem powstaje coraz więcej. Co trzeba wiedzieć na temat sprzedaży mieszkań w Warszawie? Dowiesz się tego z poniższych informacji.

 

Jak obecnie wygląda rynek nieruchomości w Warszawie?

Rynek nieruchomości w takim mieście jak Warszawa nie może być mały. I tak jak na stolicę przystało, jest on bardzo obszerny. Przez zdecydowaną część osób, uznawany jest on za jeden z największych i najdroższych w całym kraju. Ostatnio można zauważyć, że deweloperzy decydują się na stawianie inwestycji w terenach zielonych. Jednym z takich obszarów jest Białołęka, czyli jedna z dzielnic Warszawy, która znajduje się na jej obrzeżach. Trzeba tutaj stwierdzić, że w ostatnim czasie stała się ona bardzo atrakcyjnym punktem dla inwestorów. Na jej terenie powstaje z czasem coraz więcej osiedli kondygnacyjnych. Oferta nieruchomości, w tym mieszkań wystawionych na sprzedaż jest bardzo szeroka. Co sprawia, że każda z osób poszukujących mieszkania będzie mogła znaleźć dla siebie coś odpowiedniego.

Sprzedaż mieszkań w Warszawie na Białołęce z rynku wtórnego czy rynku pierwotnego – co lepiej się opłaca?

Zakup mieszkania jest jedną z najtrudniejszych decyzji, którą trzeba podjąć w swoim życiu. Mieszkanie to inwestycja na bardzo długie lata, dlatego nie warto podejmować pochopnych decyzji co do jego wyboru. Najlepiej jest się dokładnie zastanowić i określić co do tego swoje wszystkie potrzeby i oczekiwania. Bardzo często osoby poszukujące mieszkania zastanawiają się nad tym, jakie mieszkanie mają kupić, czy takie z rynku wtórnego, czy może z rynku pierwotnego. Oczywiście każdy z tych dwóch rozwiązań ma swoje zalety i wady. Jeśli chodzi o rynek wtórny, to mieszkanie, które znajduje się w ofercie na sprzedaż, pochodzi "z drugiej ręki", czyli od osoby, która sama była kiedyś nabywcą. Mieszkanie z rynku pierwotnego to takie, którego pierwszym właścicielem jesteś Ty, nikt przedtem w nim nie mieszkał, ani w żaden sposób go nie użytkował. Dlatego można mieć pewność z tego względu, że wnętrze domu będzie w nienaruszonym stanie. Co jeszcze ważne i o czym należy tutaj wspomnieć, jest to, że w Warszawie cena mieszkań z rynku wtórnego może być czasami droższa od ceny nowego mieszkania. Tak naprawdę to wszystko zależy od lokalizacji danego mieszkania. Dzielnice, które znajdują się na obrzeżach miasta, mają do zaoferowania dużo tańsze nowe mieszkania, niż dzielnice blisko centrum, które w przybliżonej kwocie mogą zaoferować tylko mieszkanie z rynku wtórnego. Dlatego odpowiadając na pytanie nagłówkowe, trzeba stwierdzić, że bardziej opłaca się sprzedaż mieszkań w Warszawie z rynku pierwotnego. Zdecydowana część osób woli zamieszkać w nowym mieszkaniu i być jego pierwszym właścicielem.

Podsumowanie informacji

Jak można wywnioskować z powyższych informacji, lepiej opłaca się sprzedaż mieszkań z rynku pierwotnego. Nie ma się tutaj co dziwić, skoro osoba kupująca nowe mieszkanie może mieć z tego względu kilka korzyści. Nie tylko będzie jego pierwszym właścicielem, ale również będzie mogła urządzić swoje mieszkanie, jak tylko chce. Osiedla, na którym znajdują się nowe mieszkania, są zazwyczaj innowacyjne i dopasowujące się do potrzeb dzisiejszego świata.