04 10.2021 Nieoceniona wygoda miejsc parkingowych

Rynek nieruchomości z roku na rok przybiera na sile. Powstaje coraz więcej nowych inwestycji, które zachęcają potencjalnych nabywców dogodną lokalizacją oraz mnóstwem udogodnień, takich jak np. towarzystwo terenów zielonych. Jednak to, co najbardziej przykuwa uwagę klientów, to mieszkanie z miejscem parkingowym. Nic w tym dziwnego, w końcu wiele rodzin w Polsce posiada nie jeden, a dwa bądź nawet trzy pojazdy.

 

Na jedną rodzinę – rodzice i dwoje dzieci – przypadają co najmniej dwa samochody, w takim wypadku o miejsce parkingowe jest niezwykle ciężko. Przed klatką zwłaszcza, ponieważ parkują tam nie tylko sami mieszkańcy, ale również inne osoby, które znalazły tam akurat wolne miejsce. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na kupno mieszkania z miejscem parkingowym.

A jakie są jeszcze inne zalety posiadania własnego parkingu?

 

Bezpieczeństwo

Przede wszystkim bezpieczeństwo. Mieszkanie z miejscem parkingowym to wyższy poziom bezpieczeństwa zarówno dla samego pojazdu, jak i dla właściciela. Prywatny parking jest zarezerwowany jedynie dla mieszkańców danego budynku. Mają do niego dostęp wyłącznie osoby, które posiadają specjalny pilot do bramy.

Garaż uniemożliwia kradzież samochodu przez potencjalnego złodzieja. Dzięki niemu właściciel ma pewność, że jego pojazd nie ulegnie żadnemu przypadkowemu zderzeniu – na zwykłym parkingu, dostępnym dla każdego, często zdarzają się obtarcia lub stłuczenia przy cofaniu, parkowaniu bądź przeciskaniu się przez ciasno zaparkowane pojazdy.

 

Wygoda

Mieszkanie z miejscem parkingowym to również nieoceniona wygoda. Garaż podnosi standardy życiowe mieszkańców, dzięki czemu nie muszą martwić się szukaniem miejsca parkingowego przed klatką. Dzięki garażowaniu wzrasta również wartość pojazdu. Auto nie jest narażone na mrozy i wilgoć, zwłaszcza zimą. Do tego dochodzi również odśnieżanie i skrobanie szyb – z miejscem parkingowym perspektywa zamarzniętych szyb będzie jedynie złym snem.


Posiadając własne miejsce parkingowe, rozwiązuje się również problem dźwigania zakupów przez całe osiedle. A gdy w bloku mieszkalnym – lub też w wielokondygnacyjnym budynku mieszkalnym wielorodzinnym o powtarzalnych segmentach – jest winda, właściciele miejsca parkingowego mają jeszcze bardziej ułatwione życie.

Ponadto miejsce parkingowe w podziemnym garaży pozwala na przeprowadzanie drobnych napraw – zmiana opon, żarówek lub uzupełnienie płynu do spryskiwaczy pod maską – kiedy na dworze pada deszcz bądź wieje ostry wiatr. Latem natomiast auto nie nagrzewa się, bo stoi pod dachem, gdzie temperatura jest znacznie niższa niż na zewnątrz.

 

Stres na poziomie zerowym

I w końcu, posiadanie własnego miejsca parkingowego to gwarancja spokoju ducha. Mieszkańcy osiedli z prywatnymi parkingami bądź krytymi garażami mogą mieć pewność, że wolne miejsce na parkingu czeka właśnie na nich. Nikt niepożądany nie ma możliwości dostania się na taki prywatny parking, a co za tym idzie, nie ma też możliwości uszkodzenia pojazdu.

Posiadanie własnego miejsca parkingowego to wygoda, dla której wiele osób decyduje się właśnie na takie mieszkania, które dysponują prywatnymi miejscami postojowymi. Bezpieczeństwo, wygoda i bezstresowe parkowanie w jednym. Czegóż chcieć więcej?