04 10.2021 Co słychać na przedmieściach Warszawy?

W życiu każdego młodego człowieka prędzej czy później, przychodzi taki czas, w którym musi zacząć podejmować ważne życiowe decyzje. Jedną z takich decyzji jest wybór mieszkania. Sprawa nie jest wcale tak prosta, jak mogłaby się wydawać. Do wyboru są dwie możliwości. Mieszkanie w centrum miasta lub na przedmieściach.

 

Życie w dużym mieście, takim jak Warszawa, ma swoje plusy. Do każdego miejsca jest względnie blisko, jest duży wybór ośrodków kultury i rozrywki, lokali handlowo-usługowych oraz placówek edukacyjnych. Do tego dochodzi dobrze rozwinięta komunikacja miejska, a to szczególnie ważne dla młodych osób (i nie tylko), które są nastawione na karierę i rozwój osobisty. Kusząca perspektywa życia w wielkim miejcie jak z Hollywoodzkich filmów, nieprawdaż?

 

Z czasem jednak życie w centrum Warszawy staje się nużące, a hałas i zgiełk na ulicach powodują, że zaczynamy tęsknić za spokojem. Za miejscami, w których czas zdaje się zatrzymywać, a przyroda czaruje swoimi urokami. Ratunku wcale nie trzeba daleko szukać. Powstaje bowiem wiele nowych mieszkań poza centrum miasta. Jeżeli więc chcesz poznać zalety mieszkania poza centrum Warszawy, to zapraszam Cię do lektury.


Jeśli marzysz o azylu...


…wybierz mieszkanie na przedmieściach.

 

Jest wiele czynników, dzięki którym bardzo szybko decydujemy się na kupno mieszkania na peryferiach miasta. Pierwsze co nasuwa się na myśl, to oczywiście cisza i spokój. Brak wolnej przestrzeni w centrum miasta, hałas nieustannie przemieszczających się pojazdów oraz rzadki widok terenów zielonych powoduje, że coraz częściej i chętniej zaczynamy interesować się przeprowadzką na przedmieścia.

 

Do niewątpliwych zalet mieszkania poza centrum Warszawy można zaliczyć również bezpieczeństwo. Na obrzeżach nie spotkamy się ze zjawiskiem zakorkowanych ulic czy piratów drogowych. To szczególnie ważne dla osób, które wychowują małe dzieci. Przyjazna okolica terenów zielonych, okolicznych jezior i lasów gwarantuje beztroskie dzieciństwo – o które swoją drogą jest coraz ciężej w dzisiejszych czasach.

 

Przedmieścia to idealne miejsce dla osób, które lubią dużą, niezabudowaną przestrzeń. Jest dużo miejsca do zorganizowania sobie własnego ogródka. Gdzie w centrum miasta można rozstawić grilla tak, aby nikomu nie przeszkadzał? Chyba tylko na balkonie – co oczywiście nie jest dobrym pomysłem, zważywszy na warunki, jakie panują w centrum miasta.


A co z ceną?


Ceny mieszkań w centrum miasta są z reguły dużo wyższe niż na jego obrzeżach. Dzieje się tak dlatego, że budynki spełniają tam głównie funkcje użytkowe. Powstają coraz to nowe lokale gastronomiczne, sklepy, bary i inne miejsca. Wszędzie jest blisko, a komunikacja miejska spełnia swoje zadanie do tego stopnia, że nie potrzebujemy nawet samochodu (mieszkańcy miast coraz częściej decydują się na jednoślady, dzięki którym nie muszą godzinami stać w korkach). To właśnie te czynniki sprawiają, że ceny mieszkań w dużych miastach są tak wysokie.

 

Zalety mieszkania poza centrum Warszawy nie ograniczają się tylko do ceny. Co prawda nieruchomości na obrzeżach są tańsze, ale nie to sprawia, że są tak chętnie kupowane. Tak jak już wcześniej wspomniano, przedmieścia słyną z licznych terenów zielonych, gdzie cisza i spokój towarzyszą mieszkańcom codziennie. Okolica jest na tyle bezpieczna, że nie trzeba obawiać się również o małe dzieci czy zwierzęta domowe. A perspektywa posiadania własnego ogródka to chyba największa zaleta mieszkania poza centrum Warszawy.

 

Nie pozostaje więc nic innego jak tylko zabrać się za przeglądanie ofert mieszkań na przedmieściach i cieszyć się z rodzinnych wypadów nad jezioro, do parku lub w trasę rowerową po okolicznych terenach zielonych.